FORGOT YOUR DETAILS?

shadow

Sublimacja na odzieży i gadżetach

Druk Sublimacyjny to prężnie rozwijająca się technika zdobienia odzieży wykonanej z dzianin oraz tkanin poliestrowych oferując bogactwo nasyconych kolorów bez ograniczeń co do ilości kolorów w projekcie – full kolor z palety CMYK. Jest to technika druku, w której za pomocą plotera sublimacyjnego nanoszony jest na papier transferowy do sublimacji, atrament sublimacyjny, którym „malujemy” nasz projekt w odbiciu lustrzanym tak aby po przetransferowaniu nadruk sublimacyjny odbił się prawidłowo na materialne poliestrowym. W tej technice druku wykorzystywane jest zjawisko sublimacji – tj. przejście ze stanu skupienia ciała stałego od razu stanu gazu z pominięciem stanu cieczy. Atrament sublimacyjny po wyschnięciu na papierze sublimacyjnym staje się ciałem stały i w momencie przyciśnięcia papieru sublimacyjnego do poliestru na prasie termotransferowej pod wysoką temperaturą i ciśnieniem ma miejsce zjawisko sublimacji. Pary atramentu sublimacyjne wiążą się trwale z poliestrem, przy czym jest to proces delikatny i trzeba uważać aby papier sublimacyjny nie przemieścił w trakcie tego procesu powodując błędu w nadruku sublimacyjnym.
Istotnymi zaletami druku sublimacyjnego są bardzo wysoka trwałość nadruku oraz ładne żywe kolory, „miękki chwyt” – drukowanie sublimacyjne to właściwie farbowanie dzianiny poliestrowej i nadruk sublimacyjny nie tworzy, żadnej dającej się odczuć powłoki na materialne. Druk sublimacyjny jest dedykowaną techniką druku jeśli chcemy drukować na poliestrze i innych materiałach z tworzyw sztucznych.
Kalahari dysponując ploterem sublimacyjnym o szerokości 111cm i prasą termo transferową o wymiarach 100x120cm powierzchni grzewczej oferuje nadruki sublimacyjne full print / nadruki sublimacyjne na całą koszulkę.
Produkujemy wg. indywidualnego projektu koszulki sportowe całe zadrukowane sublimacyjne, koszulki rowerowe full print sublimacja i stroje rowerowe full print sublimacja, koszulki do biegania full print sublimacyjne, bluzy całe zadrukowane sublimacja, koszulki na siłownię full print sublimacja.

TOP