FORGOT YOUR DETAILS?

shadow

NEONOWE ELASTYCZNE NADRUKI FLEX

NADRUKI NA NYLONIE

NADRUK FLEX NA SUBLIMACJI

FLEX i FLOCK

Folia flex

Folia flex lub po prostu flex to materiał stosowany w zdobieniu odzieży zrobiony z PVC - polichlorku vinylu lub PU-poliuretany w zależności z jakim produktem mamy do czynienia. Flex został stworzony jako substytut metody sitodrukowego nanoszenia nadruków - wygląda podobnie do nadrukowanej farby plastizolowej.

Logo z foli flex jest wycinane na ploterach tnących w odbiciu lustrzanym, a następnie za pomocą prasy termotransferowej nanoszony na tkaninę, którą może być zarówno bawełna, poliester, wiskoza jak i wiele innych, które dopuści producent danego flex'a. Od nadruku sitodrukowego różni się on tym, że nie osiągniemy na nim obrazu rastrowego, tylko pełną aplę - bo jest to folia samoprzylepna do tkanin wgrzewana przy wysokiej temperaturze i ciśnieniu.

Folie flex mają istotną zaletę wobec plastizolowych farb sitodrukowych i jest nią bardzo wysoka odporność mechaniczna. Flex w odróżnieniu od nadrukowanej farby sitodrukowej jest bardzo elastyczny, ma dużą tolerancję na rozciąganie, a także przetarcia. Dzięki tym właściwością emblematy odblaskowe z foli flex są wybierane przez służby mundurowe i ratownicze do zdobienia odzieży służbowej. Te odblaskowa folia flex, z której wykonuje się logo z odblaskowej foli flex działa na zasadzie lustra składającego się z bardzo drobnych zwierciadeł - są szklane kuleczki zatopione w podkładzie z tworzywa sztucznego tak aby odbijały światło pod odpowiednim kątem. To jak ma być odbijane światło precyzują normy, jedną z takich norm dla materiałów odblaskowych jest najnowsza norma europejska EN20417, która zastąpiła wycofaną już normę EN417, która polski instytut normalizacyjny wdrożył pod numerem PN-EN417.

Firma Kalahari wykonuje emblematy wgrzewaną folią flex i flok. Kalahari dysponuje nowoczesnym wydajnym i super precyzyjnym ploterem tnącym oraz dwoma dwustanowiskowymi prasami termotransferowymi, co pozwala Kalahari na realizację dużych zamówień w krótkim czasie.

Niech dowodem na najwyższą jakość będą regularnie od kilku lat realizowane przez Kalahari w przetargach publicznych koszulki T-shirt, Koszulki Polo, Koszule Służbowe dla polskiej Policji, w których to produktach specyfikacja techniczna określa tolerancję odblaskowego emblematu do 0,5mm. Dzięki doświadczeniom zdobytym na produkcji już obecnie setek tysięcy emblematów odblaskowych na odzież służbową dla polskich służb mundurowych mamy w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie. Naszą specjalnością są odblaskowe emblematy z foli flex. Korzystamy z amerykańskich oraz europejskich producentów odblaskowych foli flex spełniające najwyższe standardy jakości stawiane przez europejskie służby mundurowe do zdobienia odzież służbowej. Oczywiście oprócz odblaskowych logo z foli flex możemy wyprodukować logo wycinane z foli flex w szerokiej gamie kolorów. Oprócz kolorowych emblematów z foli flex, proponujemy wycinane logo z foli flock. Folia flock jest produktem na który pomysł zaczerpnięto z flock'owania w sitodruku. W metodzie sitodrukowej flock'owanie jest jednak trochę kłopotliwe, bo flock się dość mocno pyli, a flock to po prostu bardzo drobne kolorowe włókienka poliestrowe. Folia flock ma tę zaletę, że unikamy tego szkodliwego dla zdrowia człowieka pylenia, uzyskując szybko, bez ryzyka błędu, bardzo efektowne emblematy z foli flock, które charakteryzują się przyjemną w dotyku fakturą bardzo krótkiego futerka/meszku.

TOP